Szkółka tenisa ziemnego

Tenis, obok piłki nożnej, jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych dyscyplin sportowych na świecie, uprawianą na wszystkich kontynentach w prawie każdym kraju. Pod wszystkimi szerokościami geograficznymi wzrasta popularność tenisa zarówno wśród grających jak i kibiców.

W Polsce tenis stał się bardzo popularny za sprawą ostatnich sukcesów, czołowej polskiej tenisistki – Agnieszki Radwańskiej. Coraz więcej dzieci i młodzieży zaczęło uprawiać ten „królewski sport”. Światowe władze tenisowe oraz Polski Związek Tenisowy, wraz z całą strukturą organizacyjną zaczęły propagować rozwój tenisa we wszystkich jego formach, także na boiskach sportowych Orlik. Dlatego też na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 143 w Łodzi istnieje możliwość bezpłatnej gry w tenisa ziemnego pod okiem byłego zawodnika Miejskiego Klubu Tenisowego, a obecnie instruktora – Łukasza Bukowskiego. Animator przystosował bowiem boisko do siatkówki do gry w tenisa. Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw etykiety tenisowej przyjdź na Orlik przy ul. Kuźnickiej 12.

W roku szkolnym 2013/ 2014 Szkoła przystąpiła do programu Polskiego Związku Tenisowego „Tenis 10 na Orlikach. Żyj tenisowo – graj kolorowo”. W ramach przystąpienia do wyżej wymienionego programu szkoła otrzymała sprzęt sportowy (m.in.rakiety i piłki) do prowadzenia zajęć z mini tenisa ziemnego. Animator Łukasz Bukowski posiada wszelkie niezbędne umiejętności i kwalifikacje do prowadzenia zajęć z zakresu mini-tenisa ziemnego. Dlatego nie czekaj i zapisz się do szkółki tenisowej już dziś.